Instrukcja 
- poradnik "użytkownika" mężczyzny


Dlaczego tak trudno jest porozumieć się kobietom z mężczyznami? Czy nie byłoby cudownie, gdyby mężczyźni w ich życiu pojawiali się wraz z instrukcją?

Pewnie nie jednej kobiecie przyszło do głowy, że gdyby była gdzieś dostępna “instrukcja obsługi” mężczyzny, to jej życie stałoby się łatwiejsze. Instrukcja – poradnik “użytkownika”, czyli broszura, która pomoże zapoznać się z jego właściwościami, zawierająca informacje, jak uniknąć zranienia podczas używania.

Dlaczego zakładam, że to kobiety marzą o takiej “publikacji”? Bo one właśnie “używają” mężczyzn częściej niż innych urządzeń i ciężko im samym dojść do tego, jak też te “urządzenia” (mężczyźni) funkcjonują. A tak, zdane same na siebie, mają do wyboru trzy możliwości postępowania z przedstawicielami płci przeciwnej:

  1. Mogą się złościć na mężczyzn za to, że doprowadzają je do szału i spędzać życie na narzekaniu. Przez kilka godzin może jest to zabawne, po kilku latach jednak znacznie traci na atrakcyjności.
  2. Mogą zupełnie zrezygnować z mężczyzn i kupić sobie sympatycznego pieska. Jest to może mniej pracochłonne, lecz niezbyt satysfakcjonujące.
  3. Mogą postanowić, że nauczą się wszystkiego czego można się nauczyć o rozumieniu mężczyzn i radzeniu sobie z nimi tak, aby mieć wspaniałe związki, na jakie przecież zasługują.

Dlaczego mężczyźni są tacy, jacy są.

  • Dlaczego mężczyźni zgubiwszy drogę, wolą raczej godzinami krążyć w kółko, niż zatrzymać się i zapytać o kierunek?
  • Czy kiedykolwiek podejrzewałyście, że mężczyźni, którzy próbują zyskać władzę nad kobietą, w głębi ducha boją się władzy, jaką one mają nad nimi?
  • Czy zastanawiałyście się kiedykolwiek nad tym, dlaczego mężczyźni z takim trudem godzą się na to by ONA naprawdę się do nich zbliżyła?
  • Czy zastanawiałyście się, dlaczego mężczyźni tak bardzo się denerwują, kiedy starają się nad czymś skoncentrować, a wy próbujecie zmusić ich do tego, żeby zwrócili uwagę na was?
  • Czy zadawałyście sobie kiedykolwiek pytanie, dlaczego mężczyzna upiera się przy tym, że nie jest zmartwiony ani zdenerwowany, choć na pierwszy rzut oka widać, że jest odwrotnie?

Większość kobiet doznała uczucia frustracji patrząc na mężczyznę, którego kocha, i czując, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego on jest taki jaki jest.

Dlaczego “bycie mężczyzną” znaczy ukrywanie własnych uczuć, przekonywanie rywali, walkę ze złym światłem o przetrwanie, przywiązanie do własnej niezależności, opanowanie.

Mężczyźni są powodowanie zwyczajami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, są kształtowani przez rodziców i społeczeństwo wpajające im wartości, które odrzucają intymność.

Przyjrzyjmy się więc ogromnemu wyzwaniu uczuciowemu, jakiemu dziś mężczyźni muszą stawić czoło:

JACY POWINNI BYĆ MĘŻCZYŹNI 

zgodnie z:

wychowaniem  kobiecymi oczekiwaniami
Gotowi do obrony i podejrzliwi ufni i otwarci
Ukrywać swoje uczucia okazywać swoje uczucia
Sprawiać wrażenie silnych i niepokonanych pozwalać sobie pomóc
Współzawodniczyć współpracować
Władać światem zewnętrznym władać światem wewnętrznym
Niezależni samotnicy potrzebować kobiet
Trzymać się na wodzy popuszczać sobie wodzy

A więc kobiety przełomu wieków, mówią mężczyznom, że te właśnie cechy, które oni z takim wysiłkiem wypielęgnowali w sobie, doprowadzają je do szału i że chciałyby, by rozwinęli oni w sobie te cechy, które nauczono ich traktować jako “niemęskie” i jako “słabość” a których z takim wysiłkiem unikali.

zobacz również: 
TWÓJ MĘŻCZYZNA – INSTRUKCJA OBSŁUGI