TWOJE MAŁŻEŃSTWO


INSTRUKCJA OBSŁUGI - wg. Martina Baxendale

PORADNIK OBEJMUJE MODELE:
XR3i 
XR3ii
XR3iii
XR3iv
XR3v
XR3vi 
SZCZĘŚLIWI NOWOŻEŃCY
NIE WYTRZYMAJĄ DŁUGO
DAJĘ IM SZEŚĆ MIESIĘCY
DRUGIE PODEJŚCIE
TRZECIE PODEJŚCIE
NIEKTÓRZY NIGDY SIĘ NIE NAUCZĄ

Z pomocą tego bezcennego PODRĘCZNIKA UŻYTKOWNIKA możesz w swoim Nowym Małżeństwie uzyskać wiele lat bezawaryjnej i nieprzerwanej małżeńskiej rozkoszy. Ten WYCZERPUJĄCY PORADNIK powie ci wszystko, co powinien wiedzieć NOWY UŻYTKOWNIK; wyjaśnia tematy tak ważne, jak:
- OBSŁUGA PODSTAWOWA l UKŁAD KIEROWNICZY, 
- STANDARDOWA OBSŁUGA l KONSERWACJA, 
- DIAGNOZOWANIE USTEREK, 
- PROCEDURY AWARYJNE,
- SAMODZIELNE NAPRAWY, 
- AKCESORIA DODATKOWE, 
- SPECYFIKACJA TECHNICZNA 
- i wiele innych.


WSTĘP

Przy należytej obsłudze i konserwacji, twoje Małżeństwo powinno funkcjonować przez całe życie*, a ten wyczerpujący poradnik użytkownika został pomyślany by zapewnić ci wiele lat bezawaryjnej i nieprzerwanej małżeńskiej rozkoszy.

Staranne przestrzeganie wskazówek dotyczących obsługi i konserwacji znacznie zredukuje codzienne zużycie, minimalizując ryzyko poważnych awarii i kosztownych napraw, oraz wydłużając czas eksploatacji twojego Małżeństwa. W szczególności pozwoli zmniejszyć naprężenia między głównymi składnikami (Mężem/Żoną), będące najczęstszą przyczyną poważnych awarii. Większość prac obsługowych i konserwacyjnych można bez trudu przeprowadzić w domu lub w zwykłym warsztacie/hotelu, bez pomocy specjalistycznych narzędzi ani fikuśnego sprzętu.

* Uwaga: Niniejsza gwarancja małżeńskich rozkoszy dotyczy wyłącznie właścicieli modelu XR3i "Szczęśliwi nowożeńcy". Jednak nawet w tym przypadku nie narusza konstytucyjnych praw do narzekania, jęczenia, marudzenia zrzędzenia, obrażania się, sprzeczek, wytykania, różnic zdań, kłótni i od czasu do czasu krzyków "O Boże, mam tego dość!".

INFORMACJA DOSTAWCY: Przepraszamy za wszelkie opóźnienia w dostawie długo oczekiwanego Małżeństwa. Z żalem jednak informujemy, że nie możemy przyjąć odpowiedzialności za okoliczności pozostające poza nasza kontrolą, w tym wielokrotne odmowy, odrzucenia i nieudane próby, związane z brakiem zaangażowania lub czynnikami osobistymi na przykład chronicznym trądzikiem, cuchnącymi stopami, łupieżem, nieśmiałością czy też antyspołecznymi zachowaniami niecenzuralnej natury.

INFORMACJA PRODUCENTA: Żałujemy ale większość Małżeństw nie jest, jak często określa się w reklamach, stworzona w niebiosach, ale jest produktem różnych cywilizacji, sposobów wychowania, okoliczności, relacji osobistych i rzutów kostką*.

Niestety, standardowe wykonanie i niezawodność mogą nie dorównywać nierealnym ideałom i przesadnie romantycznym marzeniom, jak moglibyście błędnie oczekiwać. Aby utrzymać twoje nowe Małżeństwo w ruchu i zapobiec rozpadnięciu na części przy pierwszej stłuczce czy wyboju, niezbędna może się okazać częsta i czasochłonna konserwacja oraz samodzielne naprawy. Przykro nam.

Uwaga: Twoje Małżeństwo jest także produktem więcej niż jednej osoby. Staraj się o tym nie zapominać.

MIEJSCA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ W WASZYM NOWYM MAŁŻEŃSTWIE: Kiedy opanujesz już podstawowe zasady kierowania Małżeństwem (patrz: następny rozdział), rozważ tylko kilka z wielu rozmaitych, podniecających wycieczek, w jakie możesz się wybrać: Kraina Długo-I-Szczęśliwie, Do Piekła i z Powrotem, Sprawa Rozwodowa. Sugerujemy, by przed wyruszeniem poćwiczyć czytanie mapy.

OBSŁUGA PODSTAWOWA l UKŁAD KIEROWNICZY

Główne elementy twojego nowego Małżeństwa (patrz: rysunek poniżej) powinny być łatwe do rozpoznania i lokalizacji (chyba że któryś z nich jest ciągle "W knajpie", "Gdzieś z kumplami", "Gdzieś z koleżankami", "Pracuje do późna" itp.)

Poznanie działania tych głównych elementów sprawi, że regularna obsługa,
konserwacja i drobne naprawy twojego Małżeństwa będą jednocześnie łatwiejsze
i mniej czasochłonne.

WEJŚCIE W MAŁŻEŃSTWO: Jest aż nazbyt proste. Natomiast wydostanie się z niego może sprawiać kłopoty (patrz: poniższe ostrzeżenie).

1: Połącz część (A) i część (B)
2: Rozłącz dawne narzeczone / narzeczonych
3: Wskocz w Małżeństwo
4: Zatrzaśnij drzwi

OSTRZEŻENIE! Z powodu pechowej usterki produkcyjnej, powodującej blokowanie się drzwi Małżeństwa po zatrzaśnięciu, możesz mieć kłopoty w opuszczaniem go i wracaniem, kiedy masz na to ochotę (patrz: "Procedury awaryjne")

URUCHOMIENIE MAŁŻEŃSTWA: Proszę zwrócić uwagę na użycie kluczyka do zapłonu (Uwaga: Można było, oczywiście, zamieścić tu bardziej nieprzyzwoitą wersję, ale brakło odwagi). 

SYSTEM PALIWOWY: Twoje nowe Małżeństwo wyposażone jest w zaawansowany system paliwowy. Dla poprawnego działania wymaga regularnego zasilania w miłość i pieniądze. Zużycie paliwa może się znacznie różnić u konkretnych modeli.
Poważny wpływ mają na nie złe nawyki prowadzącego (patrz: "Akceleracja") lub nadmierna liczba pasażerów i niestandardowego wyposażenia dodatkowego.

UKŁAD KIEROWNICZY

Zanim pomkniesz w dal szeroką autostradą życia, postaraj się dokładnie zapoznać z układem kierowniczym twojego nowego Małżeństwa. Pomoże ci to uniknąć
najgorszych wybojów ! nierówności.

Główne elementy układu kierowniczego, najważniejsze dla pierwszych użytkowników Małżeństwa, to między innymi: mówienie "Tak", mówienie "Nie" oraz stawianie na swoim. Oczywiście, nie ma żadnej gwarancji, że będą
działać, ale i tak warto je opanować.

Zauważ również, że twoje nowe Małżeństwo standardowo wyposażone jest w podwójny układ kierowniczy. Postaraj się najpierw ustalić, dokąd i jak prędko zmierzacie, aby uniknąć konfliktów przy kierowaniu, przyspieszaniu, hamowaniu, parkowaniu itd.

KIEROWANIE:
Ze względu na pewne zasadnicze błędy konstrukcyjne, możesz czasem odnieść wrażenie, że twoje Małżeństwo nie zmierza dokładnie tam, gdzie chciałeś. Pomocne w tej sytuacji jest upewnienie się, że ty i twój współprowadzący kierujecie w tę samą stronę (patrz: uwaga o podwójnym układzie kierowniczym, powyżej).

AKCELERACJA
Zbyt ostra akceleracja - próba zbyt szybkiego dotarcia tam, gdzie ty i twój współprowadzący chcecie się w końcu znaleźć (np. w dużym domu z trójką dzieci) - może powodować nadmierne zużycie paliwa
(patrz: uwaga o systemie paliwowym, powyżej).

BIEGI: Staraj się unikać omyłkowego wrzucania biegu wstecznego (patrz: schemat powyżej) zamiast czwartego. To dość powszechne, zwłaszcza po intensywnej jeździe na biegu trzecim.

HAMOWANIE:
Żałujemy, ale twoje Małżeństwo nie jest standardowo wyposażone we wszechstronne hamulce tarczowe. Może się więc okazać, że po starcie trudno jest przerwać jazdę (patrz: "Procedury awaryjne")

TŁUMIK l DŁAWIK:
OSTRZEŻENIE! Gdy twoje Małżeństwo zacznie szwankować, staraj się nie nadużywać tłumika i dławika, choćbyś naprawdę miał na to ochotę. Tłumienie i dławienie, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych, tylko pogarsza sprawę.


WYGODA JAZDY

W twoim nowym Małżeństwie zainstalowano liczne funkcje, mające zagwarantować wygodę
i przyjemność podróżowania.

DOPĘD SEKSUALNY:
Niezwykle cenna funkcja Małżeństwa, kluczowa dla bezawaryjnej jazdy. Badanie jej i wypróbowywanie powinno zapobiec nudzie podczas długich podróży.

Dopęd seksualny jest standardowym wyposażeniem większości modeli. Jeśli przy dostawie Małżeństwa odkryjesz, że nie został zamontowany lub też że brakuje pewnych istotnych części ruchomych (albo że się nie ruszają), stanowi to podstawę do reklamacji i ewentualnego zwrotu Małżeństwa do producenta.

DOPED SEKSUALNY Z TURBODOŁADOWANIEM:
Ależ z ciebie szczęściarz!

UWAGA! Nadmierne i niewybredne korzystanie z dopędu seksualnego (patrz: "Akcesoria dodatkowe: Coś na boku") może zwiększyć naprężenia pracy głównych elementów,
w rezultacie prowadząc do rozpadu Małżeństwa na części.

AMORSEKSATORY:
(patrz: także "Dopęd seksualny") Podskakująca część twojego Małżeństwa.
Pomaga przy pokonywaniu wybojów i nierówności, jakie z pewnością napotkasz na drodze życia.

PRZESTRONNE WNĘTRZE:
W normalnych warunkach jazdy, twoje Małżeństwo (zależnie od modelu) powinno gwarantować dość miejsca na głowę i nogi. Podczas długich podróży, a zwłaszcza podczas przewożenia małych pasażerów, wnętrze może się okazać nieco ciasne.
Pomocne będzie, jeśli ty i twój współprowadzący od czasu do czasu dacie sobie wzajemnie trochę luzu. W przypadku rozpadu Małżeństwa, możesz także mieć ochotę, by na chwilę wysiąść i rozprostować nogi.

WENTYLACJA:
Sugerujemy regularne przewietrzanie Małżeństwa. Zwłaszcza jeśli niezbędne jest oczyszczenie atmosfery podczas uruchamiania procedur awaryjnych), lub przy transporcie szczególnie brzydko pachnących małych pasażerów.

I w tym momencie z przykrością muszę przerwać tę z pewnością frapującą lekturę poradnika:
"TWOJE MAŁŻEŃSTWO", ponieważ Wydawca zezwolił :)
na publikację tylko jego fragmentu ;(

A dalej w instrukcji można przeczytać jeszcze:

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
SUGEROWANE POZYCJE W CZASIE JAZDY
WYMIANA NA NOWY MODEL

FUNKCJE I AKCESORIA DODATKOWE
COŚ NA BOKU
STANDARDOWA OBSŁUGA I KONSERWACJA
KARTA PRZEGLĄDÓW EKSPLOATACYJNYCH
DIAGNOZOWANIE USTEREK
NAJCZĘSTSZE OBJAWY AWARII
MAŁŻEŃSTWO STOI W MIEJSCU
MAŁŻEŃSTWO RUSZA, ALE STRZELA l STAJE
MAŁŻEŃSTWO ZMIERZA W NIEWŁAŚCIWYM KIERUNKU
GŁOŚNA PRACA
BEZGŁOŚNA PRACA
WALENIE W SILNIKU
NIEPOKOJĄCE POMRUKI
NADMIERNE ZUŻYCIE PALIWA
KARTA USTEREK
NAJBARDZIEJ DENERWUJĄCE l RAŻĄCE WADY MOJEGO PARTNERA (1=> 31)
PROCEDURY AWARYJNE I NAPRAWY

SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE
Metoda stawiania ZNAKÓW OSTRZEGAWCZYCH
NAPRAWY
PONOWNE URUCHOMIENIE MAŁŻEŃSTWA

AWARYJNY ZESTAW NARZĘDZIOWY
CZĘŚCI ZAMIENNE
WYMIANA PARTNERA MAŁŻEŃSKIEGO
ZŁOMOWANIE/KASOWANIE MAŁŻEŃSTWA
SPECYFIKACJA TECHNICZNA

z którymi to wskazówkami,
bezwzględnie należy się również zapoznać!!! :)

Zainteresowanych ciągiem dalszym niniejszego poradnika, jak również innych, dotyczących równie ważnych tematów odsyłam na stronę Wydawcy, gdzie można zapoznać się
z szeroką ich gamą, oraz nabyć - drogą kupna :)
- te z nich, które interesują Was najbardziej :))

A oto tematy niektórych z nich:
TWOJA KOBIETA - Instrukcja obsługi dla mężczyzn
TWOJA TEŚCIOWA - Instrukcja obsługi
TWÓJ PTASZEK - Instrukcja obsługi
TWOJA CIĄŻA - Podręcznik przetrwania
TWOJE DZIECKO - Instrukcja obsługi


Zobacz więcej poradników:

http://www.stapis.com.pl/lit-humor.html

Wydawca:
Wydawnictwo STAPIS
ul. Floriana 2a, 40-288 Katowice
Zamówienia:
biuro@stapis.com.pl

p.s. niniejszym, w tym miejscu zamieszczam serdeczne podziękowania dla Wydawcy - za wyrażenie zgody na publikację zamieszczonych fragmentów na "łamach" "Rodzynka" :)