Kobieta i mężczyzna

      
Co nas oddala, a co przybliża.
Różnice między kobietą a mężczyzną istnieją, a co więcej wynika z nich mnóstwo nieporozumień.
Postarajmy się je wyjaśnić.

Różnice, których nie unikniemy

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Pomimo zmian, jakie zaszły w społecznej pozycji kobiet, mężczyzna króluje w życiu publicznym.
I podobnie jak dawniej, bardzo niechętnie przywdziewa kuchenny fartuszek. Kobieta chroni ognisko domowe. Poczucie władzy i zadowolenia czerpie z wychowywania dzieci i dbania o dom.


EMOCJE

Mężczyzna ma wielkie trudności w wyrażaniu uczuć. Intymność równocześnie zachęca go i przeraża. Odkrywanie emocji - zgoda, ale jeśli można przy tym zademonstrować swą władzę.
Kobiecie słowa przynoszą ulgę. Zwierzając się, kobieta zgłębia swe uczucia i uczy się je oswajać. 
W mówieniu o sobie nie widzi nic nieodpowiedniego. Dla niej jest to dowód miłości i zaufania do drugiego człowieka. Im więcej się mówi, tym bardziej się kocha!

PRACA

Dla niego praca to symbol mocy, źródło władzy, atut w uwodzeniu.
Mężczyzna może się dla niej poświęcić.
Kobieta prawie nigdy nie podporządkowuje życia prywatnego pracy.

POTRZEBY UCZUCIOWE

Dla niego być kochanym oznacza mieć wsparcie i być podziwianym.
Bez codziennej dawki zachęty ginie w oczach.
Kobieta potrzebuje dowodów miłości: miłych gestów, zrozumienia ...

SEKSUALNOŚĆ

Jego apetyt seksualny nie zna granic, ale zna ograniczenia! Cel: osiągnięcie orgazmu.
Zaspakajać potrzeby seksualne, mieć dużo partnerek to dla niego często sposób na to,
by sprawdzić, że ..."uff, wszystko w porządku!"
Ona aby cieszyć się udanym seksem, nie koniecznie musi osiągnąć orgazm. Przede wszystkim pragnie czuć się kochana i bezpieczna z tym jednym jedynym partnerem na całe życie.

STRATEGIA UWODZENIA

Mężczyzna to myśliwy, który wybiera swą ofiarę. To do niego należy inicjatywa i pierwszy krok.
Kobieta, świadoma swego czaru, wysyła pierwsze sygnały. Bezpośrednie zachęty stosuje rzadko.

WIERNOŚĆ

Dziewięciu na dziesięciu mężczyzn uważa wierność za podstawowy warunek szczęścia we dwoje. Co nie przeszkadza połowie z nich popełnić kilku niewłaściwych kroków ... Ona generalnie jest raczej wierna. Uważa, że przyjemnie jest uprawiać miłość, kiedy jest się zakochaną.

ZERWANIE

Mężczyzna woli zostać porzucony ... Często powodem jest tchórzostwo, lęk przed odpowiedzialnością. Taktyka: pozwolić, aby życie toczyło się swoim torem, aż dojdzie do całkowitego zniszczenia związku.
Kobiecie znacznie trudniej jest zaakceptować życie w kryzysie. Jeśli nie może uratować związku, w końcu przejmuje inicjatywę i mówi: żegnaj!

Różnice wrodzone

MÓZG

Jego mózg waży średnio 1325g. Każda z obu półkul ma oddzielne zadania: prawa odpowiada za spostrzeganie przestrzeni i formy, lewa za myślenie i mówienie. W wyniku tego podziału mężczyzna ma dużą zdolność koncentracji, ale więcej problemów sprawia mu zajmowanie się dwiema sprawami naraz.
Jej mózg waży nieco mniej, średnio 1149g. Przy wielu czynnościach, jak mówienie czy obserwowanie, kobieta wykorzystuje obie półkule mózgowe. Dlaczego? Jak na razie nie wiadomo. Ale trzeba przyznać, że możliwość pilnowania dzieci i równoczesnego rozmawiania przez telefon jest do pozazdroszczenia!

ZMYSŁ ORIENTACJI

Mężczyzna bardziej efektywnie wykorzystuje prawą część swojego mózgu. Dlatego możesz mu zaufać, jeśli trzeba zorientować się w zawiłej sieci dróg na mapie. To samo dotyczy matematyki: hiperbole, krzywe opisywane parametrycznie - to jego domena.
Kobieta wybiera kierunek raczej przedstawiając sobie wizualnie szereg punktów odniesienia: "Za piekarnią na prawo, potem przed światłami ..."

UCZENIE SIĘ SŁÓW

W wieku 2-3 lat większość chłopców nie potrafi jeszcze sprawnie mówić. Na dysleksję cierpi 4-5 razy więcej chłopców niż dziewcząt. Dziewczynki są bardziej uzdolnione językowo. Jako pierwsze formują zdania i prawidłowo je wymawiają. Łatwiej też komunikują się z otoczeniem. Bez skrępowania rozprawiają o swych uczuciach i doświadczeniach, nawet jeśli są one negatywne. Od początku edukacji szkolnej dziewczynki są generalnie lepsze z polskiego.

HORMONY

Jego podstawowy hormon to testosteron - hormon bitności, wigoru, gwałtowności. Mężczyzna ma go 20 razy więcej niż kobieta.
Kobieta nie posiada zbyt wiele testosteronu, za to jego brak wyrównuje oksytocyna, hormonem łagodności, który odgrywa dużą rolę w instynkcie macierzyńskim, wybuchach czułości i przyjmowaniu postaw ugodowych.
Mężczyzna ma natomiast bardzo mało oksytocyny, z wyjątkiem chwil orgazmu, co sprawia, że po szczytowaniu potrafi być bardzo czuły. To już coś!