Męskie tajemnice


Męskie sekrety - czy można je odkryć? Czy postępowanie mężczyzn, które wciąż dziwi kobiety da się zgłębić, wytłumaczyć, zrozumieć? Naukowcom podobno się to udało. A oto kilka wniosków, które być może pomogą zrozumieć zachowanie mężczyzn, którym tak często zaskakują kobiety, mimo iż one są przekonane o tym, że tak dobrze ich znają.

        Nie potrafimy bez siebie żyć, choć jesteśmy tak bardzo różni od siebie. To ponoć naturalne i trzeba się z tym pogodzić. Nie tylko jesteśmy inaczej zbudowani, ale też myślimy i czujemy w zupełnie inny sposób. I tak już będzie zawsze. Jedno jest pewne - nie ma sensu na siłę zmieniać mężczyzn. 

Oni wciąż chcą nam imponować. 
Mądra kobieta powinna to docenić
i jak najczęściej chwalić swojego 'wojownika'.

1. Dlaczego tak często milczy?

Kobiety, aby poczuć się lepiej, muszą wyrzucić z siebie całą złość. One prawie odruchowo zwierzają się ze swoich problemów i radości. Mężczyźni zaś, poczucie bezpieczeństwa uzyskuje dążąc w milczeniu do celu. W ten właśnie sposób ustalają swoje plany, analizują problemy.

2. Dlaczego tak trudno mu zrozumieć kobiety?

Mężczyźni popełniają jeden podstawowy błąd - zwykle zakładają, że kobiety pojmują świat tak jak oni. Mężczyźni nie mogą zrozumieć, dlaczego kobieta potrzebuje opowiadać o czymś, co sprawia jej ból. Myślą, że zdenerwowana kobieta potrzebuje tego, co oni - czyli chwili świętego spokoju.

3. Dlaczego zawsze musi być lepszy?

Ryzyko potrzebne jest mężczyźnie do życia jak powietrze. Podnosi poziom adrenaliny, która działa jak katalizator męskich poczynań. Toteż nie dziwi fakt, że cieszy go szybka jazda samochodem. Uwielbia dreszczyk emocji. Mężczyzna musi wciąż sprawdzać siebie i być bohaterem. A dlaczego? By wciąż uświadamiać sobie, że jest głową rodziny i potrafi zapewnić bezpieczeństwo swojej kobiecie. 

4. Dlaczego oddziela miłość od seksu?

Dla kobiet pojęcia: seks i miłość są nierozerwalnie ze sobą powiązane. Często widzą one w mężczyźnie potencjalnego ojca swoich dzieci i dlatego angażują ogromny potencjał emocjonalny. Według psychologów, mężczyzna nie zawsze szuka związku między seksem a miłością. Jako typowy samiec, raz na jakiś czas musi po prostu rozładować swoje napięcie seksualne. Ale o tę kobietę na której mu naprawdę zależy, będzie troskliwie dbać, opiekować się i chronić przed niebezpieczeństwem - co świadczy o tym, że darzy ją jakimś specjalnym uczuciem.

5. Dlaczego nie tańczy?

Mężczyzna jest stworzony do dominacji i zwycięstwa, w tańcu zaś nie ma żadnego pierwiastka walki. Co prawda mężczyzna prowadzi, ale bliskość zdaje go na łaskę i niełaskę partnerki. Taka samotność we dwoje jest dla mężczyzny przyjemna, jeśli ma ciąg dalszy, na przykład prowadzi do seksu. Każdy mężczyzna podejmujący działanie, musi widzieć jego celowość. 

6. Dlaczego nigdy nie płacze?

Tak został wychowany. Słyszał nie raz, że 'mażą się' tylko dziewczynki. Więc szybko zapomniał o takiej możliwości reagowania na stres. To właśnie dlatego łzy, które zwykle przynoszą ukojenie zdenerwowanej kobiecie, mężczyźnie kojarzą się ze słabością. A oni lubią mieć poczucie, że są 'twardzielami'. Dlatego z problemami muszą radzić sobie inaczej. Więc gdy mężczyznę gnębi coś lub dotyka nieszczęście, ulgę przynosi skoncentrowanie się na samotnej, męskiej pracy.

7. Dlaczego kocha oglądać telewizję?

Większość mężczyzn zaraz po powrocie do domu zasiada przed telewizorem i zapomina o bożym świecie. Mężczyzna, który bierze do ręki pilota, czuje się panem sytuacji, a właśnie tak najlepiej radzi sobie ze stresem. Ten rytuał pozwala mu na chwilę zapomnieć o problemach, jakie ma w pracy. Zwykle po kilkudziesięciu minutach mężczyzna odrywa się od telewizora i - już zrelaksowany - wraca na łono rodziny.

8. Dlaczego uwielbia sport?

Koszykówkę, piłkę nożną czy też inną dyscyplinę. Rywalizacja pomaga mu pozbyć się agresji i frustracji.