Poradnik dla przyszłych żon 
- z dawką sarkazmu :)


KIEROWANIE OSOBNIKAMI PŁCI MĘSKIEJ
czyli
MAPA, KTÓRĄ ŁATWO ZŁOŻYĆ

Mężczyźni rodzą się z umiejętnością składania map, ale złożenie ręcznika, serwetki czy prześcieradła absolutnie przerasta ich możliwości. 
Mężczyźni odczuwają stałą potrzebę naprawiania. Jeśli nie chcesz, by mężczyzna zaczął coś reperować, musisz mu zapłacić. Wiesz, to tak jak z malarzami... Mężczyźni nie znoszą wzywać fachowców. Jeśli mężczyzna oświadcza: "Zamierzam to naprawić, choćby mnie miało zabić", jedyne, co możesz zrobić, to go zastrzelić. 
Mężczyźni nie powinni mieć dzieci. Jeśli czegoś nie mogą wykorzystać do jeżdżenia, picia lub popisywania się przed znajomymi, w ogóle się tym nie zajmują. 
Kiedy mężczyzna się nudzi, zawsze stosuje tę samą trzystopniową kurację: seks, alkohol i seks. W tej kolejności.
Mężczyźni potrzebują zachęty do wykonywania tego, co dyktuje zdrowy rozsądek.

MĘŻCZYŹNI I KOBIETY

Związki uczuciowe między kobietą a mężczyzną przeważnie przypominają wodę "Mazowszankę". Po dwóch minutach ty jesteś nie zmącona, a z niego uchodzi gaz. 
Nigdy nie bierz ślubu w takie święta jak Boże Narodzenie czy własne urodziny. W przeciwnym razie twój mąż zamiast o jednym będzie zapominał o dwóch prezentach. 
Nie pozwól mężczyźnie, by sam wybierał pierścionek zaręczynowy. Popełni głupstwo i kupi taki, na jaki go stać. Nie wychodź za mężczyznę, który nazywa przyjęcie zaręczynowe ostatnią wieczerzą.

ZMIENIANIE MĘŻCZYZNY

Mężczyźni nie poddają się tresurze. Możesz próbować, ale to tak jak bicie piany. Na moment zastygają, a potem wracają do starej postaci. 
Zmienianie mężczyzny jest jak rozmienianie banknotu na drobne... to, co dostajesz, wydaje się mniej warte od tego, co miałaś poprzednio.

Nie można zmienić mężczyzny.
A gdyby nawet ci się udało,
jedyną osobą, która to doceni,
będzie jego następna żona.

I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu. A osioł nigdy nie zamieni się w ogiera. Mężczyźni się nie zmieniają. Kiedy znajdziesz mężczyznę, którego możesz urabiać jak glinę, zazwyczaj wygląda jak Gargamel.

MĘŻCZYŹNI I SEKS

Kobiecie wystarczy spojrzeć na mężczyznę, by wiedzieć, że chodzi mu o seks. A to z tej przyczyny, że zawsze kiedy kobieta patrzy na mężczyznę, jemu chodzi o seks. Mężczyźni mają wiele zahamowań seksualnych, więc nic dziwnego, że podczas polowań powodują wypadki. Zaczynają strzelać zanim podejdzie zwierzyna. 
Mężczyźni uprawiają seks w taki sam sposób, jak prowadzą samochód - zawsze się spieszą i odjeżdżają, zanim jesteś gotowa. Jedynym sposobem na to, aby mężczyzna spróbował czegoś nowego w łóżku jest zaproszenie przyjaciółki. 
Naukowcy twierdzą, że orgazmy doprowadzą w końcu do wyginięcia osobników rodzaju męskiego; mężczyźni mogą mieć określoną ich liczbę, po czym umierają. I dlatego kobiety udają orgazm. Nie przyzwyczajaj się do udawania orgazmu... chociaż kilka razy warto przesadzić. 
Mężczyźni nie mogą udawać orgazmu. I dlatego udają przywiązanie.

MĘŻCZYŹNI I SAMOCHODY

Mężczyźni są jak alarm samochodowy. Robią dużo hałasu, a nikt tego nie słucha. 
Starsi panowie są jak stare samochody: zniszczona karoseria, obluzowany zderzak i opadająca maska. Mężczyzna nie zatrzyma się i nie zapyta o drogę, ponieważ jazda samochodem zbyt przypomina mu uprawianie seksu: nie może się zatrzymać, dopóki nie dojedzie do celu. Nauczyli się tego od swoich ojców. Kiedy chłopiec pyta ojca, jak się dokądś dostać, słyszy odpowiedź: "Dowiesz się, gdy tam dojedziemy". 

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI NIE ZNOSZĄ CHODZIĆ DO SKLEPU

Mężczyźni nie dbają o elegancję. Jeśli mężczyzna wygląda tak, jakby przed chwilą wyszedł z domu mody, to znaczy, że ubrała go kobieta. 
Kobieta ubiera się dla innych kobiet, ponieważ z nimi konkuruje. 
Jeśli mężczyzna ubiera się dla innych mężczyzn, prawdopodobnie konkuruje z tobą o mężczyznę. 
Jeśli w centrum handlowym mężczyzna gdzieś się zawieruszy, to albo poszedł coś zjeść, albo ogląda telewizję, albo się kręci w pobliżu damskiej przymierzalni. Tylko jedno mogłoby zachęcić mężczyzn do robienia zakupów: szklane drzwi w przymierzalniach dla kobiet. 
Gdy mężczyźni kupują sobie ubranie, zawsze biorą pierwsze, które znośnie wygląda. W podobny sposób wybierają kobietę. 
Mężczyźni nie rozumieją kobiet chodzących do sklepu tylko po to, by popatrzeć na rzeczy, na które ich nie stać, i wyobrazić sobie jak by to było, gdyby je miały.
Co za problem? Przecież z tego samego powodu mężczyźni chodzą do barów z damską obsługą w strojach topless. Mężczyźni nie pojmują, dlaczego kobiety muszą kupować wszystko w pełnych zestawach. Według nich to tak, jakby wybrać się po oponę, a wrócić z nowym samochodem. Dla kobiet dodatki są ubraniem. Dla mężczyzn to po prostu rupiecie.

RADY DLA NOWOCZESNEJ KOBIETY

Nie ubieraj się, by podobać się mężczyźnie. Dla niego dobrze ubrana kobieta to tyle samo, co nie rozebrana.  Kobieta w skąpym kostiumie kąpielowym jest seksowna.
Mężczyzna w skąpych kąpielówkach przechodzi kryzys wieku średniego. 
Do serca mężczyzny możesz dotrzeć przez żołądek. Do pieniędzy zaś przez kieszeń. 
Różnica między dzieckiem a przyjacielem polega na tym, że dziecko możesz zostawić sam na sam z opiekunką. 
Nawet w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu, ale ze szminki na kołnierzyku męża możesz otrzymać
diamentowe kolczyki.

... ON SIĘ MYLI, JA MAM RACJĘ

W miarę jak mężczyzna się starzeje, towarzyszki jego życia stają się młodsze. 
W miarę jak starzeje się kobieta, towarzysze jej życia stają się impotentami. Pod pewnymi względami mężczyźni i kobiety są podobni:

-

Dla kobiet rozrywką numer jeden jest rozmowa.

-

Dla mężczyzn rozrywką numer jeden jest rozmowa o seksie.

-

Dla kobiet rozrywką numer dwa jest kupowanie.

-

Dla mężczyzn rozrywką numer dwa jest kupowanie usług erotycznych.

-

Dla kobiet rozrywką numer trzy jest pomaganie potrzebującym.

-

Dla mężczyzn rozrywką numer trzy jest żebranie o bodaj trochę seksu.

Jeśli wysyłasz kwiaty mężczyźnie, jesteś uprzejma. Jeśli wysyła ci kwiaty mężczyzna - jest winny. 
Prezenty od mężczyzny zmieniają się z upływem czasu. Na początku dostajesz wytworną bieliznę, a po kilku latach - artykuły gospodarstwa domowego. 
Kobiety zawsze szukają odpowiedniego mężczyzny.
Mężczyźni są zawsze szczęśliwi, gdy znajdą kobietę odpowiednią w tej chwili. 
Kobiety różnią się od mężczyzn. My długo chodzimy w tę i z powrotem, i w końcu podejmujemy decyzję. Mężczyźni kołyszą się przez jakiś czas, i w końcu zasypiają. 
Kobiety są skazane na związki uczuciowe. Mężczyźni są związani uczuciowo.
Dostrzegasz różnicę: kura była związana z jajkami, które jedliście na śniadanie. Świnia była skazana na bekon. Mężczyźni mają inną pamięć niż kobiety. Po przyjęciu kobiety pamiętają, jak były ubrane; mężczyźni pamiętają, jak były ubrane inne kobiety. Kobiety pamiętają, co jadły; mężczyźni pamiętają, ile wypili. Kobiety pamiętają, kto był na przyjęciu; mężczyźni pamiętają, kto z kim wyszedł. 
Gdy kobieta podchodzi do szafy i mówi: "Nie mam co na siebie włożyć", ma na myśli: "Nie mam nic nowego do włożenia".
Kiedy do szafy podchodzi mężczyzna i mówi: "Nie mam co na siebie włożyć" w rzeczywistości chce powiedzieć: "Nie mam nic czystego do włożenia". 
Gdy kobieta wychodzi z łazienki, zadaje pytanie: "Jak wyglądam?" Gdy wychodzi mężczyzna, mówi: "Nie wchodziłbym tam na twoim miejscu". 
Kiedy kobieta ma kłopoty, podnosi słuchawkę i dzwoni do przyjaciółki. 
Kiedy kłopoty ma mężczyzna, podnosi słuchawkę i dzwoni do agencji WESOŁE MASAŻYSTKI.

MY MÓWIMY, A ONI NIE SŁUCHAJĄ

Mężczyźni nie słuchają. I dlatego rosną im w uszach włosy. To coś w rodzaju naturalnych zatyczek. 
Kobieta bardzo chciałaby usłyszeć, jak mężczyzna mówi dwa słowa: "Nie wiem". 
E.T. nie mógł być rodzaju męskiego... dzwonił do domu.

MĘŻCZYŹNI I UCZUCIA

Mężczyźni robią dużo wrzasku. Tyle że nie pamiętają, dlaczego wrzeszczeli, gdy już wytrzeźwieją. 
Nie daj się zwodzić mężczyźnie, który mówi o swoich uczuciach. Znajdź sobie takiego, który okazuje uczucia w staroświecki sposób - kupując ci prezenty. 
Kobiety płaczą na ślubach, bo są romantyczne. Mężczyźni płaczą, bo są pijani. 
Mężczyzna płacze na pogrzebie nie dlatego, że zmarły znaczył dla niego bardzo dużo, ale dlatego, że był mu winien bardzo dużo.